Rok szkolny 2018/2019

 

Kiermasz Świąteczny dla Jagienki
 

W naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny, gdzie można było nabyć świąteczne ozdoby, kartki, stroiki, domowe ciasta i pierniki.

Całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie Jagienki, która choruje na nowotwór nerwów obwodowych. Czeka ją operacja ścięgien, łydki, wydłużenia nogi i stopy.

.

 


 

    5 grudnia  2018 w świetlicy szkolnej odbyły się prelekcje z okazji  Międzynarodowego  Dnia Wolontariusza  dla uczniów  klas VI i VII. Koordynator Hospicjum im. Św. Jana Pawła II  w Koninie przybliżył naszym uczniom temat idei wolontariatu w szkole i poza nią. Podkreślił, jak ważna i bezcenna  jest pomoc dla drugiego człowieka. Wolontariat, to nie tylko praca przy łóżku chorego, to również każde dobro i pomoc dla innych. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Zielińskiemu za ciekawe prelekcje w naszej szkole oraz wspólnie spędzony czas.


XIV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Poetyckiej

15 listopada 2018r. już po raz czternasty zorganizowaliśmy konkurs poezji śpiewanej. Ze względu na reformę systemu edukacji musiała zniknąć znana od lat nazwa Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Poetyckiej, w zamian zaproponowaliśmy nazwę Międzyszkolny Konkurs Piosenki Poetyckiej. W tym roku szkolnym poprosiliśmy, aby uczestnicy zmagań wokalnych rekrutowani byli spośród uczniów klas VII, VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum.Od lat pragniemy zachęcić młodzież do obcowania z piękną poezją, mamy nadzieję, że śpiewanie poezji przyczyni się do jej popularyzacji wśród młodych ludzi.
 

.

Organizatorzy: Agnieszka Kruszyńska, Elżbieta Jakubowska, M-GOK Ślesin


    W piątek, 9 listopada, odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego o godzinie 11:11. Po przemówieniu Pani Dyrektor, która przekazała widzom istotne myśli na temat wolności i niepodległości, rozpoczął się przygotowany spektakl. Dzięki prezentowanym recytacjom oraz scenom mogliśmy prześledzić przebieg wydarzeń związanych z historią naszego państwa. Recytatorzy przypominali o oddanych bohaterach zaangażowanych w działalność patriotyczną oraz o niełatwej drodze do odzyskania niepodległości. Występujący mówili o honorze, wolności i patriotyzmie. Ukazali również ducha narodu,  który w czasie 123 lat niewoli, wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypominali  daty powstań narodowych. Po przedstawieniu wyświetlona została prezentacja, która zobrazowała uczniom powstanie i początki naszego kraju oraz najważniejsze wydarzenia w historii, aż do czasów współczesnych. Przepiękne dekoracje, kostiumy, oświetlenie i efekty specjalne dodatkowo dostarczyły uczniom wspaniałych, artystycznych wrażeń.
 


Jak to z 12 października było


    Piątek, 12 października. Dzień jak co dzień? Niezupełnie. Sala sportowa pełna, zaproszeni goście, trybuny aż huczą, niecierpliwią się, a jakże. Wreszcie machina rusza. Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole czas zacząć. Po części oficjalnej i wręczeniu nagród nauczycielom na scenę wkraczają cudne dziewczyny z 8a. Dwoją się i troją, żeby rozbawić widzów scenką jak z codziennego życia belfra. Ciało pedagogiczne zwija się w konwulsjach śmiechu. Wszystko jest im takie bliskie! I koszmar dyżurów podczas przerw, i sterty dokumentacji, przez którą muszą przebrnąć i ogrom zadań dodatkowych. Ech, życie! Brawa dla aktorek: Wiktorii Pilarskiej, Izy Kurzydłowskiej, Weroniki Szczęsnej, Małgosi Wrońskiej, a także dla piosenkarek: Marysi Rado, Kingi Żelichowskiej i dla akompaniatorki Laury Zrąbkowskiej Polonistki, p. A.Kruszyńka i E.Jakubowska, mogą być dumne ze swoich podopiecznych i z TAKIEJ realizacji ich scenariusza. Oby wszystkie życzenia skierowane do nauczycieli miały szansę się spełnić!
 

.

Pielgrzymka uczniów klas VIII i oddziału gimnazjalnego do Lichenia.


    Blisko sześć tysięcy młodych ludzi z diecezji włocławskiej zgromadziło się 27 września br. w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu Starym na dorocznej pielgrzymce gimnazjalistów oraz uczniów kl. VIII . Spotkanie było wyjątkowe pod dwoma względami: po raz ostatni zgromadziła się na nim młodzież gimnazjalna, a po raz pierwszy uczestniczyli w niej uczniowie klas VIII szkół podstawowych. Zespół Szkolno-Przedszkolny ze Ślesina reprezentowali uczniowie klasy VIII a i b wraz z opiekunani p. Tertesą Korbolewska, p. Joanną Kwaterowską i ks. Marcinem Antonkiewiczem.  Zgodnie z hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” uczniowie  wraz ze swoimi opiekunami wspólnie modlili się i prosili Ducha Świętego o potrzebne dary w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 

.

    Pielgrzymkę rozpoczęło spotkanie przy dzwonnicy, gdzie po krótkim powitaniu i zawiązaniu wspólnoty ewangelizację poprowadził ks. Rafał Krauze MIC wraz z młodymi ze wspólnoty  Młodzieżowego Ośrodka Licheńskiego. Nie zabrakło katechezy, ewangelizacyjnej dramy, świadectw oraz religijnego tańca i śpiewu prowadzonego przez zespół Jordan ze Zduńskiej Woli. Pierwsza część pielgrzymki zakończyła się przyjęciem Jezusa jako Pana i Zbawiciela przez zgromadzoną młodzież. Kulminacją spotkania była Msza Św. w bazylice licheńskiej pod przewodnictwem Bp. Wiesława Meringa ordynariusza diecezji włocławskiej. Poprzedziła ją katecheza z podprowadzeniem do sakramentu pokuty i pojednania
 


BAL GIMNAZJALNY I ÓSMOKLASISTÓW


    W dniu 7 czerwca 2019 r. Rodzice klas ósmych i trzecich gimnazjalnych zorganizowali dla uczniów bal w restauracji Papawer, na który zostali zaproszeni wychowawcy i dyrekcja szkoły. Po tym jak Pani dyrektor przekazała życzenia dobrej zabawy i ogłosiła, że bal został otwarty, uczniowie podziękowali dyrekcji i nauczycielom za trud dydaktyczno - pedagogiczny. Życzenia Pani dyrektor się spełniły - według powszechnej opinii to był udany bal. Potwierdza to wierny zapis fotograficzny i filmowy.
 

Więcej zdjęć

Oglądaj filmiki:   filmik 1  filmik 2   filmik 3   filmik 4   filmik 5